Каталог товарів
АКЦІЇ Обладнання для зерна Грунтозахисна техніка Кормозбиральна техніка Жатки Сівалки

Новини

19.01.2021

Як працюють аграрні стартапи?

Обсяги інвестицій в українські AgriFood tech-стартапи становлять близько $ 4 млн за останній рік.

 Про це повідомив портал "Ліга бізнес" з посиланням на дані Industry digitization index.

   Сільське господарство займає останнє місце серед галузей промисловості за рівнем інновацій та цифрової трансформації фінансових і бізнес-процесів, робочих алгоритмів, автоматизації виробництва, ринкових перетворень і т.д. Дійсно, агрогалузь довго обходилася без технологічних новинок. Однак експерти в усьому світі переконані, що в найближчі роки агросектор очікує бурхливий розвиток, і воно стане одним з найперспективніших для інвестицій галузей.

  Попит на технології в агросфері зростає, і інвестиції в AgriFood tech стають більш привабливими.

$ 10 млрд інновацій

   Починаючи з 2012 року, інвестиції в AgriFood tech-стартапи виросли майже на порядок. Згідно зі статистикою AgFunder, в 2017 році в АГРОІННОВАЦІЯ в світі склали $ 10,1 млрд, що на 29% більше, ніж в 2016-му. Близько 50% всіх AgriFood-інвестицій припадає на США. Це не дивно, оскільки США мають розвинену стартап-екосистему і збільшують підтримку стартапів на ранній стадії. AgriFood отримує постійну підтримку з боку акселераторів, інкубаторів і пітч-битв. На жаль, США не залишилися в стороні від глобальних тенденцій: кількість угод в країні скоротилося на 26%, незважаючи на 34% -ве стрибок обсягу угод. Такі країни, як Аргентина, Бразилія, Австралія і Ірландія поступово нарощують свої стартап-екосистеми AgriFood tech - команди на ранній стадії отримують підтримку від інкубаторів та акселераторів. Незважаючи на те, що це зростання ще не привів до значного збільшення загального обсягу фінансування AgriFood, активність угод в Бразилії, Ізраїлі, Австралії, Ірландії, Швеції, Сінгапурі, Малайзії, Аргентині, Туреччині, Південній Кореї, Данії, Південній Африці, Норвегії та Єгипті збільшилася в 2017 році, незважаючи на зворотну загальну тенденцію сектора.

Розумне поле по-українськи

    Україна, незважаючи на величезний сільськогосподарський потенціал і перспективи зробити цю галузь однією зі своїх візитних карток в світовій економіці, поки не сформувала розвинену екосистему. У нашій країні налічується близько сотні AgriFood tech-стартапів, які знаходяться на різних стадіях розвитку. Обсяги інвестицій в українські AgriFood tech-стартапи за останній рік, за оцінками різних експертів, досяг близько $ 4 млн.

     Незважаючи на те, Україна виробляє більше 70% видів сільгосппродукції, яка представлена ​​на світових ринках, лише десята частина українських агропідприємств почала впроваджувати інновації. Чому? В основному, через відсутність інформації, а також взаємодії між стартапами і агробізнесом. Відкриті до нових ідей українські агрохолдинги працюють над інноваційними внутрішніми продуктами, створюють акселератори, шукають ідеї і рішення в Україні і за кордоном.

     На щастя, керівники українського бізнесу розуміють, що інноваційні технологічні рішення допоможуть їм більш ефективно управляти землею, здійснювати планування, контролювати виробництво, закупівлі і логістику. Їм є, з чого вибрати - українські стартапи та технологічні компанії пропонують цікаві продукти і рішення.

      Зокрема, компанія Грейнтрек розробила зручну CTRM-систему для управління бізнес-процесами зернотрейдерів. Система взаємодіє з програмою бухгалтерського обліку та дозволяє оперативно, в режимі онлайн обробляти дані про контрагентів, платежах і документах, логістиці, ланцюжку поставок. Система незамінна для оперативного менеджменту, оцінки результатів угод, прогнозу торгової позиції і грошових потоків, управлінні людським капіталом. Нещодавно компанія запустила також уніфікований реєстр-сервіс для експедиторів. Стартап Agrieye, який в минулому році залучив фінансування в $ 200 000 норвезького інкубатора Katapult, розробив платформу точного землеробства для невеликих фермерських господарств. Система, заснована на технологіях AI і big data, отримує дані з супутників і дронів, аналізує їх і дає фермерам чіткі вказівки по агрономії буквально в кожній точці їх поля. Завдяки системі господарство економить до 20% добрив, використовує на 15% менше хімічних сумішей, при цьому врожайність збільшується на 10%, ефективність полів - на 30%. Ще одне рішення для точного землеробства - шляхом усунення ущільнення грунту - пропонує компанія Скок Агро. Зайве щільна грунт дає на 10-20% менше врожаю.

  Прибрати ущільнення, які на різних ділянках поля можуть мати різну глибину і товщину, допомагають розроблені компанією датчики-твердоміри. Також Скок Агро виробляє системи метеомоніторінга для самохідних обприскувачів, займається складанням і установкою модульних метеостанцій.

   Один з важливих питань, з якими ми стикаємося щодня, - це якість продуктів. З пристроєм від IoT-стартапу BIOsens - компактної лабораторією для експрес-діагностики рівня мікотоксинів в продуктах - це можна зробити самостійно. За допомогою біосенсора і мобільного застосування аналіз якості продуктів виробляється в режимі реального часу протягом 15 хвилин. Пристрій незамінне в сільському господарстві, так як допомагає підвищити продуктивність і зберегти здоров'я сільськогосподарських тварин, запобігти загибелі до 25% врожаю, не кажучи вже про мінімальні витрати на лабораторні дослідження. А платформа, розроблена компанією Forland, дозволяє управляти своєю агрофірмою в режимі онлайн. Завдяки системі датчиків і обладнанню, встановленому на сільгосптехніці, система аналізує стан угідь, технічні та погодні фактори і дозволяє швидко приймати рішення.

  Система дозволяє контролювати весь процес - від посіву до появи продуктів на прилавках. Ці та інші, не менш цікаві рішення українські інноватори готові пропонувати агрокомпаній. За даними Міністерства екології та природних ресурсів, в Україні 32,5 млн га орних земель, це 9 місце в світі. З огляду на зростаючі потреби людства в їжі, цей ресурс може зробити Україну одним з найважливіших гравців на ринку експорту сільськогосподарської продукції. Очевидно, що аграрії не зможуть прогодувати людство без технологій. Чим швидше пошук нових ідей і рішень увійде до порядку денного більшості агрокомпаній, ніж регулярней на рівні «прокинувся-вмився-почистив зуби» стане робота з інноваціями, тим сильніше стануть позиції України на світовому аграрному ринку.Повернення до списку

Консультація фахівця
Заповніть форму і з Вами зв'яжеться менеджер з вашої області!