Каталог товарів
АКЦІЇ Обладнання для зерна Грунтозахисна техніка Кормозбиральна техніка Жатки Сівалки

Новини

Колеса або гусениці? 24.07.2019

Колеса або гусениці?

Дискусії в питанні: що краще для сільськогосподарського трактора - колеса або гусениці - не припиняються вже багато років. У цій суперечці ключовими аргументами є поліпшення передачі тягового зусилля і зменшення ущільнення ґрунту.

Зокрема, перевагою гусеничних машин є можливість раніше заходити в поле і проводити необхідні агротехнічні операції - від розкидання добрив до передпосівного обробітку ґрунту та посіву. В середньому виграш за часом може становити від тижня до двох. В умовах весняної нестачі вологи і необхідності провести сівбу якомога раніше - це дуже вагомий аргумент.

Наступний аргумент - зниження тиску на грунт. Тут все зрозуміло: чим більше площа опори на грунт, тим менше тиск на кожен квадратний сантиметр. Трактор менше ущільнює грунт, знижуючи негативний вплив на майбутню врожайність. Варто відзначити, що велика частина посівних площ за багато десятиліть використання важкої техніки переущільнена настільки, що, так чи інакше необхідно застосовувати агрегати, які могли б зарадити проблемі переущільнення грунту і плужної підошви. Тому в такому випадку колісний трактор з широкою гумою, а тим більше на «спарці», все ж поступається гусеничному.

Важливим аргументом на користь гусеничних тракторів є коефіцієнт передачі потужності на тягове зусилля і істотно нижче коефіцієнт буксування. Коефіцієнт буксування сучасних гусеничних тракторів рідко перевищує 5%, в той час як в колісних він досягає 20%. Це забезпечується шляхом збільшення площі контакту з грунтом. Навіть кардинальне зниження тиску в шинах частини себе не виправдовує, оскільки призводить до підвищення зносу коліс та інших негативних явищ. При цьому прохідність гусеничних машин набагато вище і вони використовують меншу кількість палива в порівнянні з колісними. Але найголовніше, гусеничні трактори можна агрегатувати з машинами великої ширини захвату, безпосередньо сприяє збільшенню продуктивності.

Крім цього, використання гусеничних сільськогосподарських тракторів має ряд переваг в порівнянні з колісними моделями, особливо під час виконання комплексу весняних польових робіт в жорстко визначені агротехнічні терміни. Колісні трактори мають високу швидкість, але їх не завжди зручно використовувати, особливо на перезволожених грунтах. Рухаючись м'яким або багнистих грунтом, колеса тиснуть на нього з великими труднощами, і в кінці кінців трактор повністю в'язне. Щоб цього уникнути, застосовують гусеничні трактори. Незважаючи на те, що швидкість гусеничного трактора дещо менше, ніж колісного, він має значно більшу прохідність і зможе пройти там, де колісний трактор загрузне.

До сучасних тракторів висувають ряд вимог, що стосуються, перш за все, експлуатаційних властивостей, серед яких найважливішими є прохідність, тягово-зчіпний здатність і допустимий тиск ходових систем на грунт. Згідно з даними виробників тракторів і результатів випробувань по кожному з цих трьох параметрів, кращі результати демонструє саме гусенична техніка. Вибір за Вами.

Дізнатися детальніше о YTO C902 або YTO C1802


Повернення до списку

Консультація фахівця
Заповніть форму і з Вами зв'яжеться менеджер з вашої області!